Parní lázeň Bazén Sál Odpočívárna Solárium
Úvodní strana

Lázně Rašínova

13.12.2018, čtvrtek
otevřeno do 22:00 poslední vstup 20:30

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

Uděláte-li necelých dvě stě kroků z brněnského náměstí Svobody směrem k náměstí Moravskému, nemůžete nás minout. Na ulici Rašínově najdete naše centrum v historické budově lázní, po pravé straně.

V samotném centru města tak objevíte vše, co potřebujete ke kvalitnímu odpočinku - bazén, wellness, občerstvení, posilovnu a také solárium.

Oválný bazén

Bazén

Známý oválný bazén měří na délku 18 m a na šířku 7 m. Je hluboký až 2,20 m, ale u vstupu má hloubku pouhých 0,60 m. Náš bazén je tak ideálním místem k tomu, abyste své děti naučili plavat, nebo se věnovali relaxačnímu plavání, ať už jste jakéhokoliv věku. Ve vodě teplé 27,5 stupňů, a ve vířivé lázni s teplotou 36°C, si skvěle odpočinete.
Další informace zde.

Saunový svět na Rašínově

Wellness

V přízemí vedle bazénu naleznete velmi příjemnou wellness zónu s parní lázní, infra a dvěma elektrickými saunami. Při ochlazovací části doporučujeme masážní sprchu, ochlazovací bazének nebo studnu s ledovou tříští. Dále můžete vyzkoušet Kneippův chodník pro lepší prokrvení dolních končetin a nebo si poležet v klidu odpočívárny, která se nachází v horním patře.
Další informace zde.

Občerstvení v 1. patře

Občerstvení

Před sportováním u nás pořídíte energetické nápoje, po skončení vašeho programu můžete posedět u kávy v příjemném prostředí baru v 1. patře. Těšíme se na vás!
Další informace zde.

Posilovací stroje

Posilovna

Odpočinek u nás může být i aktivní. V prvním patře našeho centra je vám k dispozici moderní posilovna s cvičebním sálem. Ručíme za to, že vás špičkové posilovací stroje STAR TRAC uspokojí, i když jste v tomto ohledu náročným uživatelem. A pokud by se vám v našem cvičebním sále (65 m2) zalíbilo, rádi vám jej pronajmeme.
Další informace zde.

Solárium

Solárium

Spěcháte-li, navštivte třeba jen naše solárium! Umístili jsme je hned ke vstupu, abychom vás nezdržovali.
Další informace zde.

Rehabilitace - vodoléčba

Rehabilitace

Ve druhém i třetím patře je poskytována zdravotní rehabilitace. Je pochopitelně dostupná výtahem. Pokud pro své zdraví potřebujete vodoléčbu, masáže, magnetoterapii, elektroléčbu či limoplast, kontaktujte společnost Rehabilitace Rašínova.
Další informace zde.

Ústřední lázně v roce 1914

Z historie lázní

Budova, tzv. Ústředních lázní, byla postavena okolo roku 1890 na místě bývalých zahradních lázní Diana. Na sklonku 2. světové války byla zasažena při náletu bombou a přišla tak o dvě patra ve střední části. Během let se potom objekt postupně opravoval a rekonstruoval. Využíván byl zejména bazén, který byl od prvních poválečných let výukovým centrem plavání mládeže v Brně. Od té doby až do roku 1991 se také Rašínova nazývala ulicí "9. května".

V posledních dvaceti letech získal bazén při modernizaci nové obklady, šatny a sociální zázemí. Vytápění objektu se změnilo z parního na teplovodní. Proběhla také rekonstrukce 3. patra objektu, které je vybaveno pro rehabilitační tělocvik, a poté bylo přebudováno i masážní a vanové oddělení ve 2. patře. Celá budova získala v roce 2000 novou fasádu (při opravě průčelí se vycházelo z dobových fotografií), má vyměněná okna a moderní vstupní portál. Dobové fotografie z historie budovy lázní najdete zde a fotografie z módní dobobové přehlídky konané k 110 výročí otevření budovy Lázní Rašínova jsou k nahlédnutí zde.